Znamy składy Polaków na FIS Cup w Szczyrku

SAM_0162-Copy120 skoczków narciarskich i 8 skoczkiń będzie reprezentowało Polskę w czasie zbliżających się zawodów FIS Cup, które odbędą się w Szczyrku. Zawody zostaną rozegrane w najbliższy weekend na skoczni HS – 106. 

Już w najbliższy weekend w Szczyrku odbędą się kolejne międzynarodowe zawody. Tym razem przyszedł czas na FIS Cup. Polskę reprezentować będzie aż 20 skoczków narciarskich (w tym 17 spoza kadry juniorskiej) i 8 skoczkiń.

Po dzisiejszym treningu na skoczni w Szczyrku, trener Robert Mateja w porozumieniu z trenerami klubowymi zdecydował, że w zawodach wezmą udział: Dawida Jarząbka, Dominika Kastelika, Łukasza Podżorskiego, Dawida Krupę, Mateusza Kojzara, Konrada Janotę, Andrzeja Gąsienicę, Damiana Skupnia, Pawła Guta, Krystiana Kołodzieja, Tymoteusza Urbaśa, Tomasza Pilcha, Bartłomieja Czyża, Jakuba Jurosza, Andrzeja Zapotocznego, Łukasza Bukowskiego, Artura Kukułę, Tomasza Byrta, Kacpra Stosela i Mateusza Staszela. Pozostali zawodnicy kadry juniorskiej wezmą udział w zawodach z cyklu Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w czeskim Frensztacie.

W sumie 15 skoczkiń, w tym 8 zawodniczek z Polski wystartuje w konkursie kobiet w Szczyrku. Polskę reprezentować będą:  Kinga Rajda, Magdalena Pałasz i Joanna Szwab, Paulina Cieślar, Joanna Kil, Kamila Karpiel, Anna Twardosz i Katarzyna Pałasz. Oprócz Polek w zawodach zobaczymy reprezentantki Niemiec, Rosji, Kazachstanu, Rumunii i Węgier.

Program zawodów FIS Cup:

29.08.2015, sobota

10:00 – oficjalny trening
12:00 – seria próbna kobiet
seria próbna mężczyzn
13:30 – pierwsza seria konkursu kobiet
pierwsza seria konkursu mężczyzn
finał konkursu kobiet
finał konkursu mężczyzn

30.08.2015, niedziela

09:00 – seria próbna kobiet
seria próbna mężczyzn
10:30 – pierwsza seria konkursu kobiet
pierwsza seria konkursu mężczyzn
finał konkursu kobiet
finał konkursu mężczyzn

Już w sobotę zapraszamy na naszą relacje z zawodów na nasz profil na facebooku i stronę internetową www.sportsinwinter.pl.

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Znamy składy Polaków na FIS Cup w Szczyrku

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.