Znamy składy norweskich kadr na nowy sezon

 

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Norweski Związek Narciarski ogłosił składy kadr na nadchodzący sezon 2015/2016. Norwegię reprezentować będzie pięciu skoczków i dwie skoczkinie. 

Męska kadra A składać będzie się z Runy Velty, Philipa Sjoeena, Andersa Fannemela, Kennetha Gangnesa oraz Johana Forfanga. Line Jahr i Maren Lundby powołano natomiast do damskiej kadry.

W przyszłości Norweski Związek Narciarski planuje organizować więcej treningów i zgrupowań wspólnych. Wierzymy, że to, pomoże dziewczętom przejść do następnego poziomu. To wielkie wyróźnienie dla Maren i Line ponieważ są w drużynie. W ekipie męskiej mamy ciekawą zmianę pokoleń. Dwóch doświadczonych skoczków zakończyło karierę, dwaj młodzi zawodnicy są nowi w zespole. Kenneth Gangnes powrócił po długiej przerwie z powodu kontuzji – wyjaśnia Clas Brede Brathen, dyrektor norweskich skoków.

Miejsca w kadrze zabrakło dla Toma Hilde, który miniony sezon zakończył na 39-tej lokacie. To jest moja wina. Jestem zły na siebie, że jestem w tej sytuacji teraz, a jestem bardzo zmotywowany, aby udowodnić, że ta decyzja jest nie słuszna Osobiście uważam, że to nie sprawiedliwe, ale po ostatnich wynikach, staram się zrozumieć to wszystko- tak skomentował brak nominacji do kadry Hilde.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.