Znamy składy Niemek i Finek na Mistrzostwa Świata

fot. facebook.com/deutscherskiverband

fot. facebook.com/deutscherskiverband
fot. facebook.com/deutscherskiverband

W ostatnim czasie swoje składy na konkursy Mistrzostw Świata podały kolejne dwie reprezentacje. Zarówno nasi zachodni sąsiedzi jak i gospodarze wystawią po 3 skoczkinie.

Niemcy postawili na Carinę Vogt, Svenję Wuerth i Katharinę Althaus. Najwyżej w klasyfikacji generalnej znajduje się ostatnia z wymienionych. Niemka wygrała w tym sezonie już 2 konkursy i pięciokrotnie plasowała się w pierwszej trójce. To także aktualna Mistrzyni Świata w drużynie. Tytułu wywalczonego w Falun na skoczni normalnej broni natomiast Carina Vogt. Mistrzyni Olimpijska z Soczi czterokrotnie plasowała się w tym sezonie na podium. Najmniej imponująco wyglądają w tym gronie osiągnięcia Svenji Wuerth. Niemka wygrała jednak w tym sezonie zawody Pucharu Świata w Zao, więc nie można jej wykluczać z walki o medal.

Fiński Związek Narciarski zdecydował, że w Mistrzostwach Świata udział wezmą Julia Kykkanen, Susanne Forsstroem i Jenny Routionaho. Największą szansę na dobry wynik ma pierwsza z wymienionych. Finka plasuje się na 23. miejscu w klasyfikacji generalnej, a jej najlepszy wynik w tym sezonie to 11. miejsce uzyskane w Pucharze Świata w Ljubnie.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.