DSC_0774

Już w najbliższy czwartek skoczkowie narciarscy rozpoczną zmagania na skoczni Ruka w fińskim Kuusamo. Norwegowie wystąpią z liderem Pucharu Świata na czele, Austriacy zaś bez Gregora Schlierenzauera, a wśród ekipy słoweńskiej zabraknie młodziutkiego Domena Prevca. 

Sztab trenerski skoczków austriackich podjął decyzję o wycofaniu Gregora Schlierenzauera z najbliższych konkursów w Finlandii. 25-letni zawodnik będzie trenował na skoczni w norweskim Lillehammer, która będzie kolejnym przystankiem Pucharu Świata. Miejsce Gregora Schlierenzauera podczas zawodów w Finlandii zajmie Florian Altenburger.

Skład Austrii na Kuusamo: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Manuel Poppinger, Manuel Fettner oraz Florian Altenburger.

Jeśli chodzi o skład Norwegów, nie odnajdziemy w nim żadnych niespodzianek. Wystąpią oni dokładnie w takim samym składzie jak podczas inauguracyjnych zawodów w Klingenthal.

Skład Norwegii na Kuusamo: Daniel Andre Tande,  Johann Andre Forfang, Kenneth Gangnes, Andreas Stjernen, Anders Fannemel, Tom Hilde, Rune Velta.

Zmiany natomiast zaszły w ekipie słoweńskiej. Jak już zapowiadaliśmy przed tygodniem podczas drugiego konkursu Pucharu Świata na skoczni Ruka nie zobaczymy fenomenalnie spisującego się Domena Prevca oraz Anze Laniska.

– Tę decyzję podjąłem już w zeszłym miesiącu. Pierwszym czynnikiem, który wpłynął na nią było bezpieczeństwo, a drugim – chęć sprawdzenia innych zawodników. Spodziewam się, że w Finlandii ktoś dołączy ze świetnymi rezultatami do Petera Prevca i Jurija Tepesa – powiedział trener ekipy słoweńskiej.

Miejsce Domena Prevca oraz Anze Laniska zajmą więc Jaka Hvala oraz Anze Semenic.

Skład Słowenii na Kuusamo: Peter Prevc, Jurij Tepes, Nejc Dezman, Robert Kranjec, Jaka Hvala oraz Anze Semenic.

Na skoczni w Ruce zobaczymy 10 reprezentantów gospodarzy. Niestety zabraknie wśród nich bardzo sympatycznego Anssi Koivuranty, który kilka dni temu zdecydował się na zakończenie kariery. Podczas zawodów w Finlandii zobaczymy 15-letniego zawodnika Niko Kytoesaho, dla którego występ będzie debiutem w Pucharze Świata.

Skład Finlandii na Kuusamo:  Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Andreas Alamommo, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae, Harri Olli, Niko Kytoesaho, Juho Ojala, Elias Vaenskae oraz Ossi-Pekka Valta.

Źródło:facebook.com/skijumpingaustria/skiforbundet.no/siol.net / Instagram.com/sjteamfinland

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.