Znamy składy kadr Stanów Zjednoczonych oraz skład na PŚ w Klingenthal!

_MG_6914
fot. berkutschi.com

Amerykanie ogłosili składy kadr na najbliższy sezon zimowy. W kadrze A znalazło się tylko dwóch skoczków. Są nimi: Nick Alexander i Nick Fairall. Obydwaj zdobyli punkty w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

W kadrze B trenować będą Anders Johnson, Kevin Bickner i Will Rhoads. Do kadry C należeć będą Michael Glasder, Brian Wallace i Alex Haupt. Oprócz powyższych trzech grup, zostanie utworzona również kadra juniorska, w której znaleźli się: Nick Mattoon, AJ Brown, Trevor Edlund, Miles Lussi i Casey Larson.

Dyrektor sportowy Alan Johnson w wywiadzie dla usaskijumping.org opowiedział o przyszłych nadziejach Amerykanów w skokach narciarskich: “Mamy sporą grupę obiecujących zawodników, od kadry pucharu świata po juniorów, czy nawet jeszcze młodszych. Naprawdę cieszę się z postępów, które uczyniliśmy w ostatnich latach.”.

Natomiast trener Clint Jones podał skład kadry na pierwszy konkurs Pucharu Świata, który odbędzie się w niemieckim Klingenthal: “Nasze treningi tego lata i jesieni przebiegały bez najmniejszych zakłóceń. Po raz pierwszy w historii nasi zawodnicy wezmą udział w inauguracyjnym konkursie Pucharu Świata w Klingenthal. Anders Johnson, Nick Alexander, Will Rhoads i Nick Fairall wystartują zarówno w konkursie drużynowym jak i indywidualnym. Mamy nadzieję, że występ będziemy mogli zaliczyć do udanych. Pozostali członkowie kadry trenować będą w Park City, następnie początkiem grudnia udadzą się do Norwegii, gdzie wystartują w zawodach Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup.”.

Źródło: berkutschi.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.