Znamy składy Finlandii i Słowenii na PŚ w Lahti

Już w najbliższy weekend wracamy do rywalizacji w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Tym razem przeniesiemy się do fińskiego Lahti, gdzie zobaczymy 10 reprezentantów Finlandii. Niespodzianką będzie brak trenera głównego drużyny słoweńskiej Gorana Janusa oraz dwóch jego podopiecznych Petera Prevca i Timiego Zajca.

Trener reprezentacji Finlandii Andreas Mitter w 6. periodzie może wystawić do zawodów trzech zawodników, jednak ze względu na to, że będą oni gospodarzami zawodów mogą wystawić tzw: grupę narodową liczącą 10 zawodników. Na najbliższe konkursy trener powołał zatem następujących zawodników:  Antti Aalto, Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Janne Korhonen, Niko Kytoesaho, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae, Juho Ojala oraz Frans Taehkaevuori.

Jeśli chodzi o reprezentantów Słowenii, zabraknie trenera głównego Gorana Janusa, który boryka się z chorobą. Zastąpi go jego asystent Nejc Frank. Jednak to nie koniec niespodzianek, zabraknie również doświadczonego Petera Prevca, który w tym czasie skupi się na spokojnym treningu. Najważniejszym celem Słoweńca będzie turniej Raw Air oraz zakończenie sezonu Pucharu Świata w Planicy. Z  powodu choroby, w Lahti zabraknie również Timiego Zajca. Do Finlandii wybiorą się zatem Jernej Damjan, Tilen Bartol, Anze Semenic, Domen Prevc, Nejc Dezman oraz Anze Lanisek. Tym samym Słoweńcy nie wykorzystują pełnej kwoty zawodników, która w ich przypadku wynosi 7.

Program PŚ w Lahti (HS130):

Piątek, 02.03.2018

14:30 – Odprawa techniczna

16:00 – Oficjalny trening

18:00 – Kwalifikacje

Sobota, 03.03.2018

15:30 – Seria próbna

16:30 – Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 04.03.2018

14:30 – Seria próbna

15:30 – Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Źródło: hiihtoliitto.fi / sloski.si

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.