Znamy składy czterech ekip na PŚ w Lillehammer!

DSC07411Zbliża się kolejny weekend bogaty w emocje ze skokami narciarskimi. Poznaliśmy już składy kilku ekip, które zaprezentują się w norweskim Lillehammer. Nominację dostali już skoczkowie z Finlandii, Czech,Szwajcarii i Włoch.

Jeśli chodzi i Finów, to po niezbyt udanym występie w Kuusamo Jahnne Ahonena, otrzymał on przerwę w rywalizacji. Utalentowany fiński zawodnik będzie trenował w swoim kraju. Do Norwegii nie poleci również Sami Niemi. O kolejne punktu Pucharu Świata powalczy czterech skoczków: Lauri Asikainen, Anssi Koivuranta, Ville Larinto i Jarkko Määttä.

Zmiany następują także w ekipie Czechów. W Lillehammer nie pojawi się Jakub Janda, zastąpi go Lukas Hlava. Pozostała trójka zawodników to: Roman Koudelka, Jan Matura i Antonin Hajek.

Trener Martin Kuenzle zabierze do Norwegii tych samych zawodników, którzy zainaugurowali sezon w Klingenthal. Będą to więc: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Killian Peier oraz Luca Egloff.

W identycznym składzie jak w Kuusamo, zaprezentują się Włosi pod opieką Paolo Bernardiego. W Lillehammer wystartują więc: Davide Bresadola, Sebastian Colloredo i Andrea Morassi.

Źródło: skokipolska.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.