Znamy skład Szwecji na MŚ w Oberstdorfie. „Czujemy się naładowani”

fot. Irek Trawka

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Szwedzki Związek Narciarski poinformował, którzy zawodnicy i które zawodniczki „Trzech Koron” powalczą o medale na najważniejszej imprezie sezonu. W składzie znalazła się między innymi Charlotte Kalla, która narzekała ostatnio na ból pleców.

fot. Irek Trawka

Po tym, jak w ubiegłym tygodniu karty przed mistrzostwami świata odkryła reprezentacja Norwegii, nadszedł czas, by swój skład ogłosiła kolejna z czołowych ekip. Mimo trudności związanych z pandemią koronawirusa, ekipa szwedzka zdaje się być dobrze przygotowana do zbliżającego się wielkimi krokami czempionatu. – Tej zimy musieliśmy dokonać dużych zmian i było to trudne, ale odnieśliśmy sukces (…). Teraz czujemy się naprawdę naładowani – powiedział Anders Byström, menedżer reprezentacji Szwecji.

Wybranie składu na nadchodzące mistrzostwa globu było niezwykle trudnym zadaniem. Część biegaczy i biegaczek do końca walczyła o prawo udziału w opisywanej imprezie. Szczególnie „mocna konkurencja” była w drużynie sprinterskiej pań. – To przyjemny problem, że mamy tyle pań walczących o czołowe miejsca. Szkoda, że część kandydatów do medali musimy zostawić w domu – dodał Byström.

W Oberstdorfie szwedzki zespół reprezentować będzie siedemnaście osób: osiem kobiet i dziewięciu mężczyzn. W gronie tym znajdują się zarówno obyci w zawodach tej rangi zawodnicy (i zawodniczki), jak i biegacze (i biegaczki), którzy do tej pory zmagania swych rodaków na mistrzostwach globu śledzili jedynie za pośrednictwem środków masowego przekazu. Do drugiej ze wspomnianych grup zaliczają się: Linn Svahn, Emma Ribom oraz William Poromaa. Po raz ósmy w mistrzowskiej imprezie ujrzymy za to Charlotte Kallę, która jeszcze niedawno walczyła z kontuzją pleców. Jak się okazuje, problemy zdrowotne utytułowanej zawodniczki są już historią. – Zawsze przywiązywałam dużą wagę do mistrzostw i jestem wdzięczna, że organizm znowu dobrze reaguje na trening. Jestem gotowa i nie mogę doczekać się współpracy z zespołem, aby wspólnie przygotować się do Oberstdorfu – przyznała sama zainteresowana.

Kobiecą kadrę Szwecji będą w Oberstdorfie reprezentować: Charlotte Kalla, Ebba Andersson, Emma Ribom, Frida Karlsson, Maja Dahlqvist, Linn Svahn, Johanna Hagström i Jonna Sundling.

Spośród mężczyzn walkę o medale stoczą z kolei: Anton Persson, Björn Sandström, Calle Halfvarsson, Jens Burman, Johan Häggström, Karl-Johan Westberg, Marcus Grate, Oskar Svensson oraz William Poromaa.

Źródło: skidor.com