Znamy skład rosyjskich skoczkiń na MŚ w Seefeld. Pojedzie Jakowlewa, zabraknie Awwakumowej

fot. alchetron.com

(fot. alchetron.com)

Portal rsport.ria.ru podał informację o składzie rosyjskich skoczkiń na rozpoczynające się za 20 dni mistrzostwa świata w Seefeld. Trener Roman Kerov desygnował do niego 5 zawodniczek, wśród których zabrakło miejsca dla wracającej do startów w elicie Iriny Awwakumowej. 

Do Seefeld spośród Rosjanek pojadą: Lidija Jakowlewa, Anna Szpynewa, Alexandra Kustova, Sofia Tikhonova oraz jako rezerwowa – Ksenia Kabłubkowa. Warto zaznaczyć, że zgodnie z dzisiejszą decyzją komitetu organizacyjnego czempionatu w zgodzie z ustaleniami kongresu FIS, Rosjanki powalczą także w konkursie drużynowym, gdzie nie będą bez szans na sprawienie niespodzianki.

W końcu będą mogły wystawić połowę swojego złotego składu z MŚJ w Lahti. Jakowlewa to z resztą 17-latka, więc samo jej pojawienie się na MŚ stanowi ciekawe wydarzenie, a przecież w Pucharze Świata prezentuje dość równą i wysoką formę, więc być może za sukces w jej przypadku nie trzeba będzie uznawać jedynie występu na tej imprezie.

Takie zestawienie drużyny, która pojedzie do Austrii oznacza, że nie wystąpi tam Irina Awwakumowa, która jeszcze w zeszłym sezonie potrafiła walczyć o wysokie lokaty w stawce, a teraz nie do końca udało jej się powrócić do formy, po odniesionej niedawno kontuzji.

Mistrzostwa świata w Seefeld odbędą się w dniach 19 lutego – 4 marca. W kolejnych dniach, bądź tygodniach powinniśmy stopniowo poznawać składy kolejnych ekip, które pojawią się w Tyrolu.

Źródło: rsport.ria.ru/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.