Znamy skład reprezentacji Polski na MŚJ w Zakopanem

fot. PZN

Już od początku marca stolica polskich Tatr stanie się centrum rywalizacji przyszłych gwiazd skoków narciarskich. Na starcie nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski. O medale juniorskiego czempionatu powalczy dziesięcioosobowa kadra.

fot. PZN

Przyszli mistrzowie skoków narciarskich zawitają do Polski

Po raz drugi w historii gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym będzie Zakopane. Po trzynastu latach przerwy rywalizacja zawodników i zawodniczek z rocznika 2002 lub młodszych ponownie zawita na zmodernizowaną Średnią Krokiew (HS 105).

Na starcie tegorocznej rywalizacji nie zabraknie Biało-Czerwonych. Pod Tatrami zobaczymy 10 reprezentantów Polski (5 zawodników oraz 5 zawodniczek. Będą to: nasza największa medalowa nadzieja tej imprezy – Jan Habdas, Arkadiusz Jojko, Adam Niżnik, Szymon Zapotoczny oraz Tymoteusz Amilkiewicz. Z kolei wśród kobiet wystąpią: Pola Bełtowska, Natalia Słowik, Zuzanna Rapacz oraz Sara Tajner.

Program zawodów

Przypomnijmy, że w ramach tegorocznej edycji mistrzostw świata juniorów w Zakopanem zawodnicy oraz zawodniczki powalczą o medale 3 marca. Dwa dni później odbędą się konkursy drużynowe, a następnego dnia rywalizacja mieszana. Dodajmy, że przed rokiem w fińskim Lahti triumfowali Austriak Niklas Bachlinger oraz Norweżka Thea Minyan Bjoerseth.

 

źródło: PZN