Znamy skład reprezentacji Norwegii na Tour de Ski

fot. sport.dziennik.pl

fot. sport.dziennik.pl
fot. sport.dziennik.pl

Na konferencji prasowej poznaliśmy skład reprezentacji Norwegii na rozpoczynający się 31 grudnia cykl Tour de Ski. W kadrze znalazło się szesnaście nazwisk. 

Reprezentacja Norwegii pojawi się na Tour de Ski w swoim najmocniejszym składzie. W gronie kobiet nie zabraknie liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Heidi Weng, wiceliderki Ingvild Flugstad Oestberg czy najbardziej utytułowanej biegaczki ostatnich lat – Marit Bjoergen. Za małą niespodziankę można uznać nieobecność Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Norweżka nie jest jednak w najlepszej formie i w związku z tym nie znaleziono dla niej miejsca w zespole.

W prestiżowym cyklu Tour de Ski po raz pierwszy w karierze wystartuje zaledwie 20-letnia Lotta Udnes Weng, która w tym sezonie zdobyła zaledwie 9 punktów. W kadrze jest także Maiken Caspersen Falla, Ragnhild Haga i siostry: Kari Oeyre i Silje Oeyre Slind.

W gronie mężczyzn nie doszło do większych niespodzianek. Na liście znaleźli się Martin Johnsrud Sundby, Finn Hågen Krogh, Didrik Toenseth czy Niklas Dyrhaug. W kadrze jest także miejsce dla Pettera Northuga, ale nadal nie ma pewności czy doświadczony Norweg wystartuje w tych zawodach. Northuga nie jest bowiem w najlepszej formie i nie wiadomo czy jego start w Tour de Ski miałby jakikolwiek sens.

Skład kadry kobiet: Heidi Weng, Marit Bjoergen, Ingvild Flugstad Oestberg, Ragnhild Haga, Kari Oeyre Slind, Silje Oeyre Slind, Lotta Udnes Weng, Maiken Caspersen Falla

Skład kadry mężczyzn: Martin Johnsrud Sundby, Petter Northug, Didrik Toenseth, Emil Iversen, Niklas Dyrhaug, Finn Hågen Krogh, Hans Christer Holund, Simen Hegstad Kruger

Tour de Ski potrwa od 31 grudnia 2016 do 8 stycznia 2017.

Źródło: NRK

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.