Znamy skład Polski na biathlonowe zmagania w Kontiolahti

fot. facebook.com/biathlonistka

Pierwsze biathlonowe zawody po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich odbędę się w Kontiolahti. Polskę będzie reprezentować siedmiu zawodników, z których aż sześciu startowało w Pjongczang. Poza brakiem Kamili Żuk, która z powodzeniami aktualnie startuje na Mistrzostwach Świata Juniorów w Otepaa zobaczymy wśród kobiet całą drużynę z Korei.

Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska oraz Magdalena Gwizdoń, które w trakcie Igrzysk w biegu sztafetowym były bliskie wielkiego sukcesu, tym razem o jak najlepsze lokaty będę walczyć na fińskich trasach. W składzie męskiej części ekipy do Andrzeja Nędzy-Kubińca oraz Grzegorza Guzika, którzy reprezentowali Polskę w trakcie olimpijskich zmagań, dołączy Łukasz Szczurek.

Biathloniści będą startować w Pucharze Świata w Kontiolahti w dniach 8-11 marca, gdzie w trakcie dwóch pierwszych dni odbędą się biegi sprinterskie kobiet oraz mężczyzn. O ile w tych biegach prawo startu mają wszyscy polscy biathloniści, o tylu w biegu masowym, który zakończy rywalizację w Finlandii obecnie pewna udziału może być tylko Weronika Nowakowska. Jest to jedyna nasza zawodniczka, która znajduje się w czołowej dwudziestce piątce w klasyfikacji Pucharu Świata. Reszta polskich zawodników będzie musiała w biegach sprinterskich walczyć o jak najwyższe pozycje, aby móc awansować do biegu masowego z premiowanych pięciu miejsc.

Oprócz biegów indywidualnych biathloniści będą także rywalizować w sztafetach oraz w supermiksach.

źródło: twitter.com/seba_krystek / informacja własna 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.