Znamy skład Polek na zawody LPK w Rasnovie. Mamy debiutantkę

fot. PZN

Cztery Polki wystąpią podczas zaplanowanych na najbliższy weekend zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Rasnovie. W Rumunii w zawodach tej rangi zadebiutuje Sara Tajner.

fot. PZN

Polski Związek Narciarski za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiedział, że w Rasnovie wystąpią: Joanna Szwab, Wiktoria Przybyła, Pola Bełtowska i wspominana Tajner. Wraz z nimi do Rasnova pojedzie sztab szkoleniowy, w skład który wchodzą Marcin Bachleda i Wojciech Tajner. Pozostała część kadry weźmie udział w zmaganiach z cyklu LOTOS Cup w Szczyrku.

Rasnov będzie dla bezpośredniego zaplecza żeńskich skoków kobiet drugim przystankiem w kalendarzu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wcześniej zawodniczki rywalizowały w fińskim Kuopio, gdzie najlepiej z naszych spisała się Kamila Karpiel. Pucharowy punkt zdobyła też Pola Bełtowska, która otrzymała szansę poprawienia swojego dorobku.

Sobotni konkurs w Rumunii zaplanowano na 11:00, zaś niedzielny rozpocznie się o godzinę wcześniej. W Rasnovie rywalizować będą też mężczyźni, których konkursy rozpoczynać będą się po południu. Skład polskiej reprezentacji na te zawody zostanie podany w czwartek.

Źródło: PZN/informacja własna