Znamy skład Polaków na Puchar Kontynentalny w Sapporo

fot. M. Król

Już w najbliższy weekend po trzech latach Puchar Kontynentalny wróci do Sapporo. Polski Związek Narciarski podał nazwiska szóstki biało-czerwonych, którzy powalczą w Japonii. Na Okurayamie będą rywalizować Andrzej Stękała, Maciej Kot, Kacper Juroszek, Jakub Wolny, Klemens Murańka oraz Tomasz Pilch. Wraz z zawodnikami na wyspę Hokaido uda się czteroosobowy sztab szkoleniowy na czele z trenerem kadry B Maciejem Maciusiakiem oraz Radkiem Zidkiem, Maciejem Kreczmerem i Pawłem Gurbiszem.

fot. M. Król

Po raz ostatni zawody Pucharu Kontynentalnego w Sapporo odbyły się w 2020 r. Na pewno dobrze je wspomina Klemens Murańka, który pierwszego dnia zajął drugie miejsce ulegając jedynie Clemensowi Leitnerowi, a drugiego dnia zwyciężył. Mamy nadzieję, że Okurayama po trzech latach będzie podobnie szczęśliwa dla Polaków.

Potrójna rywalizacja

Tym razem w Japonii odbędą się aż trzy konkursy Pucharu Kontynentalnego. Sobotnia rywalizacja rozpocznie się o godz. 3:00 polskiego czasu. W niedzielę zawodnicy będą mieli okazję  dwukrotnie zawalczyć o punkty. Konkursy rozpoczną się o godz. 2.00 i 6:00 rano. Tydzień po zawodach rangi drugoligowej, do Japonii powróci także Puchar Świata mężczyzn. Będzie to okazja do pokazania się Ryoyu Kobayashiemu i spółce przed własną publicznością. Zwłaszcza że Japończyków nie zobaczymy podczas konkursów w Zakopanem.

Źródło: PZN