Znamy skład Polaków na kolejne konkursy LGP (program zawodów)

DSC_0013-CopyLetnia Grand Prix w skokach narciarskich rozkręca się na dobre. Po zawodach w Wiśle i Hinterzarten, w najbliższy weekend skoczkowie zmierzą się w Courchevel i Einsiedeln. Dzisiaj poznaliśmy skład polskiej drużyny na te zmagania.

Polacy od początku sezonu letniego prezentują wysoką formę. W Wiśle wygrali konkurs drużynowy a indywidualny padł łupem Kubackiego, który wyprzedził  Żyłę. W Hinterzarten nasza drużyna zajęła drugie miejsce, a Dawid Kubacki powtórzył sukces ze skoczni im. Adama Małysza. Po sobotnim konkursie w Niemczech wiadomo było, że skład na kolejne zawody zmieni się. Macieja Kota i Bartłomieja Kłuska zamienią Klemens Murańka i Jan Ziobro.

Przypomnijmy, że Murańka ma sobą udany weekend w Pucharze Kontynentalnym. Polak wygrał drugi konkurs na skoczni w Wiśle, a w pierwszym był ósmy. Również Jan Ziobro zaprezentował się w Polsce dobrze, zajmując w obu konkursach miejsca w czołowej dziesiątce. Równa i dobra forma tych zawodników była powodem do tego, aby Łukasz Kruczek nominował ich na zawody LGP.

Pierwszy konkurs kolejnego weekendu ze skokami odbędzie się na dużej skoczni w Courchevel (piątek). Dodajmy, że we Francji swoje zmagania w LGP rozpoczną kobiety. Przypomnijmy, że przed rokiem na najniższym stopniu podium stanął Kamil Stoch. Sobota zarezerwowana na zawody w Einsiedeln, gdzie w minione lato drugie miejsce zajął Żyła. Liczymy na kolejne sukcesy naszych skoczków w tych miejscowościach.

Grand Prix Courchevel

czwartek, 13 sierpnia

9:00 oficjalny trenng mężczyzn HS-132
11:00 oficjalny trening kobiet HS-96
17:00 kwalifikacje kobiet HS-96
18:00 kwalifikacje mężczyzn HS-132

piątek, 14 sierpnia

10:00 seria próbna kobiet HS-96
11:00 konkurs kobiet HS-96
17:00 seria próbna mężćzyzn HS-132
18:00 konkurs mężczyzn HS-132

Grand Prix Einsiedeln

sobota, 15 sierpnia

15:00 oficjalny trening
17:00 kwalifikacje
18:30 konkurs

 

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.