Znamy skład Polaków na inauguracyjny konkurs LGP w Wiśle

Letnie Grand Prix startuje niebawem. Obecnie poznajemy składy reprezentacji, których będziemy oglądać podczas inauguracji w Wiśle. Stefan Horngacher, trener reprezentacji Polski, także odkrył już karty.

Podczas pierwszych kwalifikacji do konkursu w Wiśle zobaczymy zdobywcę kryształowej kuli za Pucharu Świata 2017/2018 – mistrza olimpijskiego z Pjongczangu Kamila Stocha. Ujrzymy również zwycięzcę ubiegłorocznego LGP Dawida Kubackiego. W składzie znaleźli się doświadczeni zawodnicy, jakimi są Maciej Kot, Stefan Hula oraz Piotr Żyła. W Polsce skakać będzie także Jakub Wolny. Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka i Andrzej Stękała również pojawią się na liście startowej kwalifikacji.

Polacy trenowali ostatnio w Wiśle i już czekają na pierwsze starty – Do perfekcyjnych skoków droga daleka, ale małymi kroczkami dążę do celu – napisał na swoim facebookowym profilu Tomasz Pilch. O mobilizacji na treningach przekonuje Dawid Kubacki. Jego wpis możecie zobaczyć, klikając tutaj.

Źródło: Polski Związek Narciarski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.