Znamy skład ‘odmłodzonych’ Norwegów na Klingenthal

SAM_3243Za trzy dni w Klingenthal aż siedmiu Norwegów podejmie rękawice w walce o Puchar Świata. Trener do składu przywrócił m.in. Toma Hilde. Trener był pod wrażeniem jego skoków na ostatnich treningach w Oslo.

Znamy już nazwiska, które Alex Stoeckl zabiera na inauguracje zawodów Pucharu Świata do Klingenthal. W kwalifikacjach zobaczymy: Andreasa Stjernena, rekordzistę świata Andersa Fannemela, mistrza świata juniorów Johanna Andre Forfanga, Toma Hilde, mistrza świata z Falun Rune Velte a także dwie rewelcje lata Kennetha Gangnesa oraz Daniela-Andre Tande. Sporą niespodzianką jest powrót do składu Toma Hilde, który po zimie został usunięty z kadry A. W sytuacji zawieszenia kariery przez Phillipa Sjoeena, powołanie Hilde nie powinno budzić jednak dziwów. – To bardzo miłe uczucie i potwierdzenie, że dobrze przepracowałem lato. Świetnie nie być pominiętym – mówił skoczek w wywiadzie dla NRK.

Dla mistrzów świata będzie to wyjątkowy sezon, ponieważ o trofea walczyć będzie nieco odmłodzona drużyna. Przypomnijmy, że swoje kariery po ubiegłej zimie zakończyli Anders Bardal i Anders Jacobsen. Ciekawi zatem jesteśmy, jak poradzą sobie w tej sytuacji.

Źródło: nrk.no

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.