Znamy skład kadry na Puchar Świata w Oslo, Kamila Żuk wystąpi w stolicy Norwegii

fot. IBU

fot. IBU

Kamila Żuk znalazła się w składzie biathlonowej reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Oslo. Dla dwukrotnej mistrzyni świata juniorek będzie to czwarty w tym sezonie występ w zawodach najwyższej rangi.

W zawodach Pucharu Świata w Oslo wystartuje pięć reprezentantek Polski. Jak poinformował na Twitterze Sebastian Krystek, w tym gronie znalazły się bardziej doświadczone zawodniczki, czyli Weronika Nowakowska, Magdalena Gwizdoń i Monika Hojnisz, ale także młodsze biathlonistki: Kinga Mitoraj i Kamila Żuk. W powołanej piątce zabrakło miejsca dla Krystyny Guzik, która zachorowała przed zawodami w Kontiolahti.

Puchar Świata w Oslo będzie dla Kamili Żuk szansą na to, aby pokazać, że dwa tytuły mistrzyni świata juniorek wywalczone w Otepää były zapowiedzią punktów w zawodach najwyższej rangi. 20-letnia biathlonistka z Wałbrzycha do tej pory ani razu nie punktowała, a jej najwyższym miejscem w Pucharze Świata jest 51. lokata w rozgrywanym w tym sezonie sprincie w Anterselvie.

W Oslo zostaną rozegrane trzy biegi, ale tylko dwa z nich będą zmaganiami indywidualnymi (sprint i bieg pościgowy). Biathlonistki będą także rywalizować w sztafecie.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.