Znamy skład czeskiej kadry skoczków, Hlava kończy karierę

Czeski Związek Narciarski podał skład kadry skoczków na kolejny sezon 2019/2020. Karierę zawodniczą zakończył Lukas Hlava, który pozostanie w sztabie trenerskim.

W kadrze skoczków względem ubiegłego sezonu nie doszło do znaczących zmian. Znaleźli się w niej: Roman Koudelka, Viktor Polášek, Tomáš Vančura, Čestmír Kožíšek, Filip Sakala i Vojtěch Štursa. Zabrakło Lukasa Hlavy, który w wieku 35 lat postanowił zakończyć sportową karierę. Dołączył jednak do sztabu trenerskiego. Oprócz trenera Davida Jiroutka i Hlavy są w nim także Jakub Jiroutek i Antonin Hajek. W rozmowie z portalem czech-ski.com trener Jiroutek przyznał, iż skoczkowie rozpoczęli już przygotowania do sezonu. W pierwszej fazie skupiają się na motoryce i fizycznym treningu, następnie chcą poprawić kwestie odporności psychicznej. Podstawą ma być indywidualna praca z zawodnikami.

Lukas Hlava w Pucharze Świata zadebiutował w 2003 roku w Libercu. Jego największym osiągnięciem było podium zawodów w Lahti w 2012 roku. Jego rekord życiowy to 217,5 m, który ustanowił w 2013 roku w Planicy.

źródło: czech-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.