Znamy skład Austriaków na PŚ w Wiśle. Felder nie zaskoczył

(fot. Jakub Balcerski/sportsinwinter.pl)

(fot. Jakub Balcerski/sportsinwinter.pl)

Andreas Felder ogłosił skład Austrii na otwierające kolejny cykl Pucharu Świata zawody w Wiśle. Nie zabraknie aktualnego krajowego mistrza, Michaela Hayboecka, oraz jego utytułowanych kolegów: Stefana Krafta i Gregora Schlierenzauera.

Selekcjoner ogłosił swoją decyzję tuż po zakończeniu mistrzostw Austrii, które rozgrywane były w ten weekend w Innsbrucku. Na skoczni normalnej tytuł obronił Michael Hayboeck, za nim uplasowali się: drugi Jan Hoerl i trzeci Gregor Schlierenzauer. Wśród Pań triumfowała Eva Pinkelnig, która wyprzedziła kolejno: Chiarę Hoelz i Maritę Kramer. Niedzielne zmagania na dużym obiekcie zostały odwołane z powodu silnego wiatru.

Zgodnie z decyzją Feldera do Wisły pojadą: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Jan Hoerl, Daniel Huber i Gregor Schlierenzauer. Manuel Fettner i Clemens Aigner zostali oddelegowani do Pucharu Kontynentalnego, jednak trener zaznaczył, że zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w podstawowym składzie, jeżeli któryś z zawodników będzie radził sobie gorzej.

Austriackie kadry już w nadchodzącym tygodniu udadzą się na Cypr na zgrupowanie treningowe, a następnie sportowcy będą szlifować formę na obiektach w Innsbrucku i Garmisch-Partenkirchen

Źródło: laola1.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.