Znamy skład Austriaków na LGP w Hinzenbach

Podczas gdy w najbliższy weekend zawodnicy będą mierzyć się ze sobą w zawodach w ramach cyklu Letniego Grand Prix w rumuńskim Rasnovie, my poznaliśmy się już pierwszy skład reprezentacji na konkurs, który odbędzie się tydzień później. Obsadę swojego zespołu na domową rywalizację w Hinzenbach podali Austriacy.

Jak informuje portal volksbatt.at Andreas Felder powołał na konkurs na obiekcie Aigner-Schanze 13 zawodników. Przed własną publicznością wystąpią Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Markus Schiffner, Manuel Fettner, Clemens Aigner, Daniel Huber, Jan Hoerl, Maximilian Lienher, Stefan Reiner, Markus Ruppitsch oraz Julian Wienerroither. 6 z nich pojawi się (według listy zgłoszeń) w ten weekend w Rasnovie, a będą to: Schiffner, Wienerroither, Ruppitsch, Fettner, Hoerl oraz Kofler. Dołączy do nich także 19-letni Mika Schwann.

Zawody w Hinzenbach ma poprzedzić finałowy konkurs jubileuszowego, 20 Turnieju Czterech Skoczni dzieci. W sobotę rozegrane zostaną dwie oficjalne serie treningowe o 17 i kwalifkacje o 19, a wstęp na skocznię w tym dniu będzie darmowy. W niedzielę natomiast czeka nas seria próbna o 14 i konkurs indywidualny 1,5 godziny później. Bilet na zawody kosztuje 12 euro w przedsprzedaży, a 16 euro w dniu konkursu. Za darmo na obiekt będą miały wstęposoby niepełnosprawne oraz dzieci i młodzież do lat 16.

To już ósmy raz, gdy austriackiej miejscowości przypada organizacja przedostatniego akcentu letniego cyklu. Poprzednie zawody tutaj wygrał Dawid Kubacki przed Piotrem Żyłą. W tym sezonie faworytem do pokonania Polaków będzie Rosjanin Jewgienij Klimow, który lideruje w klasyfikacji generalnej LGP z 365 punktami, wyprzedzając o 65 “oczek” Kamila Stocha, a 135 wspomnianego Żyłę.

Źródło: Ski Rasnov/volksblatt.at/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.