Znamy rozstrzygnięcia II letniej edycji LOTOS Cup. Popis Konderli w kategorii kobiet

Za nami II letnia edycja LOTOS Cup, w ramach której zawodniczki oraz zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych na kompleksie Skalite w Szczyrku. W kategorii mężczyzn triumfy odnieśli Krzysztof Leja oraz niespełna 21-letni Szymon Jojko. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Nicole Konderla.

Leja i Jojko najlepsi w kategorii seniorów

W kategorii seniorów (zawodnicy z rocznika 2001 lub starsi) najlepsi okazali się Krzysztof Leja oraz Arkadiusz Jojko. Zawodnik AZS Zakopane triumfował w pierwszym z konkursów, oddając skoki na odległości 96,5 m oraz 101,5 m, co dało mu łączną notę 246,5 pkt. Drugi, ze stratą 6,5 pkt, był jego klubowy kolega Stanisław Ciszek (96,5 m, 99,5 m), a trzeci, reprezentujący LKS Klimczok Bystra, Karol Niemczyk (96 m, 97,5 m), tracąc do zwycięzcy 12,5 pkt.

Sobotni konkurs padł łupem 20-letniego Szymona Jojko. Członek Wiślańskiego Towarzystwa Sportowego, który niedawno zakończył karierę juniorską, uzyskał 97,5 m oraz 99 m, za co zgromadził 243 pkt. Zwycięzca piątkowej rywalizacji Krzysztof Leja tym razem musiał zadowolić się drugą lokatą, oddając skoki na 98 m oraz 95,5 m i uzyskując notę o 6,5 pkt niższą od zwycięzcy. Podium uzupełnił Ciszek (94,5 m, 96 m), 15 pkt za zwycięskim Jojko.

W sobotniej rywalizacji na kompleksie Skalite wziął również udział jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich kombinatorów norweskich, Szczepan Kupczak. 28-letni zawodnik ukończył zawody na 7. pozycji, skacząc 89,5 m oraz 100 m.

Popis Konderli w kategorii kobiet

W rywalizacji kobiet, w obydwu konkursach bezkonkurencyjna okazała się 20-letnia Nicole Konderla. Zawodniczka AZS AWF Katowice w obydwu konkursach wyprzedziła Kingę Rajdę oraz Kamilę Karpiel. W piątkowej rywalizacji 20-latka triumfowała z przewagą 16,5 pkt, dziś z kolei dołożyła swoim rywalkom dodatkowe 0,5 pkt.

Przypominamy, że w zawodach na obiekcie HS-104 nie wzięły udziału zawodniczki, które w ten weekend rywalizują w Letnim Pucharze Kontynentalnym w rumuńskim Rasnovie. Są to Wiktoria Przybyła, Joanna Szwab, Pola Bełtowska oraz Sara Tajner.

Kolejne konkursy w ramach letniej edycji LOTOS Cup zaplanowano na 10-12 września, a areną zmagań będzie kompleks Średniej Krokwi w Zakopanem.

Pełne wyniki zawodów- dzień 1 >>>

Pełne wyniki zawodów- dzień 2 >>>

źródło: informacja własna