Znamy program PŚ w Wiśle oraz Zakopanem

Fot. M. Król

Do inauguracji zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (HS 134), a także do konkursów w Zakopanem pozostało jeszcze dużo czasu, jednak organizatorzy postanowili z drobnym wyprzedzeniem przedstawić program obu imprez.

Fot. M. Król

Napięty harmonogram w Wiśle

Konkursy w Beskidach odbędą się w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo już 4-5 listopada. Zawodnicy i zawodniczki po raz pierwszy w historii rozpoczną zmagania w zawodach najwyższej rangi w warunkach hybrydowych. Oznacza to, że będą oni najeżdżać po torach lodowych, a lądować na igelicie.

Do województwa śląskiego, podobnie jak w sezonie letnim, zawitają również skoczkinie i to one jako pierwsze rozpoczną rywalizację. Zanim będziemy świadkami sobotnich oraz niedzielnych zmagań indywidualnych, rozegrane zostaną piątkowe serie treningowe oraz kwalifikacyjne.

Panie piątkowy oficjalny trening (2 serie) rozpoczną o godzinie 12:00, a dwie godziny później (14:00) powalczą o znalezienie się w konkursowej “40”. Następnie o godzinie 16:00 odbędzie się trening mężczyzn (również 2 serie) oraz kwalifikacje (18:00).

Pierwsza z zawodniczek zasiądzie na belce startowej w ramach sobotniego konkursu indywidualnego o godzinie 12:00. Rywalizację poprzedzi seria próbna, rozegrana godzinę wcześniej (11:00).

Mężczyźni z kolei rozpoczną rywalizację o Kryształową Kulę o godzinie 16:00. Podobnie jak w przypadku kobiet, zawody poprzedzi seria próbna (15:00).

Godziny niedzielnych zawodów nie ulegają zmianie względem sobotnich. Różnicą będzie jedynie rozegranie kwalifikacji w miejsce serii próbnej.

W Zakopanem po staremu

Z kolei tradycyjnie już w połowie stycznia pucharowa karuzela zagości na Wielką Krokiew (HS 140) w Zakopanem. Pod Tatrami będziemy mogli ekscytować się sobotnią rywalizacją drużynową (14.01) oraz niedzielną indywidualną. (15.01) W odróżnieniu od Wisły, u stóp Giewontu zobaczymy jedynie mężczyzn.

Piątkowe serie treningowe (13.01) rozpoczną się o godzinie 15:30. Z kolei na godzinę 18:00 zaplanowano kwalifikację.

W sobotę będziemy świadkami batalii najlepszych drużyn, której start przewidziano na godzinę 16:00. Wcześniej odbędzie się seria próbna (15:00).

Niedziela z kolei będzie czasem zmagań indywidualnych. Pierwszy zawodnik powinien oddać skok o godzinie 16:00. Zgodnie z regulaminem, zawody poprzedzi seria próbna (15:00).

źródło: PZN