Znamy program Mistrzostw Polski w skokach i kombinacji norweskiej

DSC_0260W dniach 18 – 19 lipca, na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz na trasach nartorolkowych ośrodka sportowo-rekreacyjnego “Jonidło” odbędą się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Tytułu Mistrza Polski zdobytego przed rokiem w skokach narciarskich bronić będzie Kamil Stoch, zaś wśród kombinatorów norweskich Paweł Słowiok.

Program obejmuje dwa dni zawodów. W sobotę 18 lipca do rywalizacji na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince staną skoczkowie narciarscy, a w niedziele na skoczni oraz na trasie nartorolkowej ośrodka sportowo – rekreacyjnego “Jonidło” o medale powalczą kombinatorzy norwescy.

Przed rokiem złoty medal w skokach narciarskich zdobył Kamil Stoch, srebro powędrowało do Piotra Żyły, a brąz do Jakuba Wolnego. Tytuł Mistrza Polski w kombinacji norweskiej wywalczył Paweł Słowiok. Mateusz Wantulok, który obecnie jest trenerem kadry kombinatorów norweskich zdobył srebrny medal. Na trzecim stopniu podium stanął Szczepan Kupczyk.