Znamy program LGP w Wiśle. FIS chciał opóźnić konkursy

Dyrektor skoczni w Wiśle-Malince, Andrzej Wąsowicz poinformował nas o programie rozgrywania zawodów Letniego Grand Prix, które zainaugurują cykl. Wbrew pierwszym planom organizatorzy byli zmuszeni opóźnić sobotni konkurs drużynowy. Wszystko ze względu na FIS, który chciał opóźnić całe zawody o tydzień.

Jeszcze wczoraj świat kibiców skoków narciarskich w Polsce zelektryzowała informacja o starcie sprzedaży biletów na konkursy Letniego Grand Prix w Wiśle, który miałby przypadać na najbliższy poniedziałek. Jak dowiedział się nasz portal było blisko potrzeby zmiany zarówno daty rozpoczęcia sprzedaży, jak i daty inauguracji letniego cyklu.

Andrzej Wąsowicz w rozmowie z naszym portalem zdradził, że FIS planował zmienić termin całych zawodów w Wiśle. – Działacze chcieli, żeby odbyły się o tydzień później. Nie zgodziliśmy się na to ze względu na problemy organizacyjne, jakie wywołałaby ta decyzja – mówił były wiceprezes PZN. – Musielibyśmy od nowa rezerwować hotele, czy planować przygotowanie skoczni, a to nie byłoby łatwe. FIS przystał na pozostawienie pierwotnego terminu i mogę potwierdzić, że zainaugurujemy cykl Letniego Grand Prix w dniach 19-21 lipca.

Wąsowicz potwierdził także, że w związku z utrzymaniem początkowego terminu zmiany wymagała godzina rozegrania konkursu drużynowego, którą ustalono na 20:15 (wymagała tego transmisja telewizyjna, jaka oczywiście będzie prowadzona na żywo z tego wydarzenia). Niżej prezentujemy cały program zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle.

Program zawodów:

Piątek, 19 lipca
16:00 – oficjalny trening (2 serie)
18:00 – kwalifikacje

Sobota, 20 lipca
19:15 – seria próbna
20:15 – pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 21 lipca
12:00 – seria próbna
13:00 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Źródło: informacja własna

Jakub Balcerski

Szef działu skoki narciarskie, dziennikarz Polskiego Radia

Jedna myśl na temat “Znamy program LGP w Wiśle. FIS chciał opóźnić konkursy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: