Znamy program Blink Festivalu 2019

fot: nrk.no

fot: nrk.no

Znany jest już dokładny program zawodów nartorolkowych Blink Festival 2019. Pierwsze biegi odbędą się 31 lipca, a ostatnim dniem zmagań będzie sobota 3 sierpnia. W Norwegii nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski.

Blink Festival to zawody narotorolkowe rozgrywane na przełomie lipca i sierpnia, cieszące się ogromną popularnością światowej czołówki biegaczy narciarskich i biathlonistów. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, na liście startowej znalazło się wiele zawodników, którzy w minionym sezonie królowali na mistrzostwach świata w swoich dyscyplinach.

Zawody organizowane na trasach w Norwegii odbędą się w dniach 31 lipca – 3 sierpnia. Jako pierwsze zaplanowano biegi długie – 60 kilometrów z Aalgard do Sadnes. Rok temu trzecie miejsce na tym dystansie zajęła Justyna Kowalczyk. Kilkanaście minut po rozpoczęciu rywalizacji seniorów do akcji ruszą juniorzy, którzy będą mieli do pokonania 20 kilometrów. W czwartek 1 sierpnia odbędzie się najbardziej prestiżowy bieg, czyli Lysebotn Opp (7,5 kilometra), na trasie którego zawodnicy i zawodniczki muszą pokonać niemal kilometrowy podbieg o kilkustopniowym nachyleniu.

W piątek (2 sierpnia) zostaną rozegrane biegi masowe biathlonistów i biegi masowe na dystansie 10 i 15 kilometrów. W sobotę do akcji wkroczą sprinterzy.

Program zawodów:

31 lipca
18:10 – bieg na 60 kilometrów Blink Classics
18:40 – bieg na 20 kilometrów Blink Classics

1 sierpnia
13:50 – Lysebotn Opp 7,5 km – kobiety
15:30 – Lysebotn Opp 7,5 km – mężczyźni

2 sierpnia
18:25 – 10 km – bieg masowy kobiet
18:55 – biathlon – bieg masowy kobiet, bieg masowy mężczyzn
19:35 – 15 kilometrów – bieg masowy mężczyzn

3 sierpnia
Sprinty kobiet i mężczyzn

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.