Znamy prawdopodobne kalendarze PŚ i LGP! Polska dominuje!

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

Docierają do nas najświeższe informacje z posiedzenia Komitetu Planowania Kalendarza Skoków Narciarskich FIS w Zurychu. Opublikowano prawdopodobne kalendarze Letniej Grand Prix 2015 oraz następnego sezonu zimowego w Pucharze Świata.

Polska otrzymała najwięcej konkursów w nadchodzące lato. Tradycyjnie Wisła zainauguruje sezon LGP konkursem drużynowym (31.07, godz. 17:30), a dzień wcześniej odbędą się tam treningi i kwalifikacje (18:00) do niedzielnego konkursu indywidualnego (20:15). Potwierdziły się też informacje, że do kalendarza powróci Zakopane. Zmagania na Wielkiej Krokwi zobaczymy w niedzielę 2. sierpnia o 20:15. Największą ciekawostką opublikowanego terminarza jest brak rywalizacji w Klingenthal. Po roku przerwy powróciło natomiast Hinterzarten. Letnia Grand Prix zostanie zakończona 27. września w Hinzenbach. Letnie zmagania kobiet liczyć będą tym razem 5 konkursów.

ZOBACZ KALENDARZ LGP 2015

Nieco sensacyjny jest prowizoryczny kalendarz Pucharu Świata na sezon 2015/2016. Inauguracja ponownie planowana jest w Klingenthal, następnie skoczkowie pojawią się w Ruka. Początkowo wszystko wygląda podobnie do ubiegłych lat. Dziwiący jest fakt, że w połowie sezonu będziemy mieli za sobą najważniejsze imprezy cyklu, bowiem tuż po Turnieju Czterech Skoczni zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Zawodnikom zostanie zatem walka o Puchar Świata. Jak już wspominaliśmy, sporo punktów będzie można zdobyć w Polsce, gdzie odbędą się aż trzy konkursy indywidualne (Czytaj więcej). Nieco szybciej rywalizacja przeniesie się do Skandynawii, ponieważ już początkiem lutego planowane są zawody w Oslo. Następnie konkursy w Trondheim, Vikersund, Lahti i Kuopio. W ostatni weekend lutego rywalizacja toczyć się będzie w Ałmaty. Dopiero pod koniec odbędą się zawody w Willingen i Titisee-Neustadt. Finał tradycyjnie w Planicy. Łącznie w ramach Pucharu Świata odbędzie się aż 31 konkursów indywidualnych i 6 drużynowych.

Zmagania kobiet w tym sezonie liczyć będą 19 konkursów indywidualnych. Puchar Świata zostanie zainaugurowany w Lillehammer 4. grudnia. W całym cyklu tylko raz skoczkinie zmierzą się na dużej skoczni (Oslo, 4.02.16). Sezon zostanie zakończony w Rasanovie (5-6.03.16). (Czytaj o rozwoju skoków w Rumunii)

ZOBACZ KALENDARZ PUCHARU ŚWIATA 2015/2016

Wszystkie kalendarze muszą zostać ostatecznie zatwierdzone podczas konferencji w Warnie (Bułgaria), która odbędzie się na początku czerwca.

Źródło: fis-ski.com / pzn.pl

Mateusz Król
Obserwuj

1 thought on “Znamy prawdopodobne kalendarze PŚ i LGP! Polska dominuje!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.