Znamy polską piątkę na biegowy PŚ w Lillehammer

fot. Patrycja Korczewska

Polski Związek Narciarski ogłosił na Twitterze skład reprezentacji Polski na kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które już w piątek rozpoczną się w Lillehammer. W Norwegii pojawią się jedynie panowie z kadry prowadzonej przez Lukasa Bauera. Podopieczne Martina Bajcicaka będą w tym czasie na zgrupowaniu w Davos.

fot. Patrycja Korczewska

Ubiegłotygodniowa inauguracja Pucharu Świata w biegach narciarskich w Ruce przeszła już do historii. Zaraz po zakończeniu zmagań zawodnicy z mroźnej Finlandii przenieśli się na południowy zachód do norweskiego Lillehammer, które będzie kolejnym przystankiem dla biegaczy i biegaczek. W Kraju Fiordów – podobnie jak w Ruce – odbędą się trzy biegi, a cała rywalizacja rozpocznie się już w piątek.

W Lillehammer nie zabraknie oczywiście podopiecznych Lukasa Bauera, którzy pojawią się w Norwegii w identycznym składzie jak podczas inauguracyjnych zawodów. Będą to: Dominik Bury, Kamil Bury, Maciej Staręga, Michał Skowron i Mateusz Haratyk. O kolejne pucharowe punkty nie powalczą natomiast nasze biegaczki. Kadra prowadzona przez Martina Bajcicaka będzie w tym czasie na zgrupowaniu w Davos.

Źródło: PZN / Twitter