Znamy plany organizacji ruchu w trakcie Mistrzostw Polski i FIS Grand Prix w Wiśle

fot. PZN
fot. PZN

Organizatorzy zbliżających się Mistrzostw Polski i FIS Grand Prix w skokach narciarskich przedstawili plan organizacji ruchu w trakcie tych dwóch imprez. Zmiany te podyktowane są remontem ulicy Wyzwolenia w Wiśle, która bezpośrednio łączy centrum miasta ze skocznią w Wiśle – Malince. 

Lato to czas, w którym drogowcy często przeprowadzają remonty nawierzchni. Tak samo w tym roku jest w Wiśle. Remontowana jest tam ulica Wyzwolenia (droga wojewódzka nr 942), która jest łącznikiem pomiędzy centrum Wisły, a skocznią. W związku z tym organizatorzy w porozumieniu z odpowiednimi służbami wprowadzili na czas zawodów zmianę organizacji ruchu na tejże ulicy. W trakcie Mistrzostw Polski, które odbędą się już w najbliższy weekend, będą trwały prace modernizacyjne (od ronda na Oazie do skrzyżowania z ulicami Czarne i Malinka), a ruch będzie odbywał się wahadłowo. Organizatorzy proszą, aby kibice swoje samochody zostawiali na parkingach w centrum miasta bądź na jego obrzeżach i następnie pod skocznie im. Adama Małysza udawali się pieszo lub komunikacją autobusową. Natomiast, na czas trwania FIS Grand Prix w skokach narciarskich, która do naszego kraju zawita za równo dwa tygodnie, ruch na ulicy Wyzwolenia zostanie w pełni przywrócony. W ciągu ulicy zostanie położna specjalna nawierzchnia tymczasowa.

Policja, przygotowała specjalny objazd ulicy Wyzwolenia dla kibiców podróżujących z kierunku m.in. Katowic i Krakowa: – Z powodu utrudnień i wzmożonego ruchu zalecamy, aby kibice jadący z okolic Tychów, Pszczyny, Bielska-Białej, Krakowa, Wadowic, Andrychowa, Katowic kierowali się na obwodnicę Bielska-Białej S69, a następnie przez Szczyrk i Przełęcz Salmopolską drogą wojewódzką nr 942 udali się do Wisły i  wrócili tą samą drogą. Osobom tym zalecamy skorzystanie z parkingów w pobliżu skoczni od strony Szczyrku, co znacząco przyspieszy powrót do domu informuje Łukasz Godula, Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie – Na czas zawodów w rejonie skoczni na odcinku około 800 metrów, Policja wprowadzi ręczne, wahadłowe kierowanie ruchem pojazdów, umożliwiające kibicom swobodniejsze dojście na skocznię oraz powrót. Osoby zmotoryzowane, mieszkające i przebywające w okolicach Wisły, proszone są o pozostawienie samochodów na parkingach zlokalizowanych od strony centrum miasta lub poruszanie się pieszo i korzystanie z dodatkowej komunikacji publicznej, kursującej w ten dzień z centrum Wisły aż do ul. Czarne w rejonie skoczni – dodaje

Mapa objazdu:

dojazd-mapa

Rozkład jazdy autobusów z centrum Wisły pod skocznie

Źródło: Anna Karczewska / PZN

 

 

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.