Znamy pierwsze składy na PŚ w Wiśle

Wisła Malinka Skocznia im. Adama Małysza

Już w przyszłym tygodniu odbędą się pierwsze zawody Pucharu Świata w Polsce, w tym sezonie. Ekipy, które przyjadą do naszego kraju powoli zaczęły ogłaszać swoje składy na te konkursy.

Z Norwegii do Polski przyleci siedmiu zawodników: Andreas Stjernen, Daniel-Andre Tande, Anders Fannemel, Tom Hilde, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson oraz powracający do Pucharu Świata po krótkiej przerwie Johann Andre Forfang.

Swój skład na konkursy w Wiśle ogłosili również Słoweńcy, Goran Janus dokonał zmiany jednego zawodnika w stosunku do tego, jaki  był obecny na Turnieju Czterech Skoczni. Do Polski przyjadą: Cene Prevc, Domen Prevc, Peter Prevc, Jurji Tepes, Jernej Damjan, Anze Semenic oraz Aljaz Osterc.

Zawody w Wiśle rozpoczną się już w piątek kwalifikacjami do sobotniego konkursu indywidualnego. W niedzielę również odbędzie się konkurs indywidualny poprzedzony kwalifikacjami. Tydzień po zawodach w Wiśle, skoczkowie przeniosą się do Zakopanego, gdzie oprócz zmagań indywidualnych, odbędzie się konkurs drużynowy.

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.