Znamy pełny skład Austriaków na pierwsze zawody PŚ

dsc_0778

Przygotowania do sezonu zimowego dobiegają końca. W ostatnich dniach Austriacy trenowali na skoczni w Ramsau, gdzie udało im się oddać pierwsze w tym roku skoki na śniegu. Trener wybrał także ostatecznie szóstkę zawodników, która zainauguruje zimowy sezon Pucharu Świata.

Jak donosi portal skijumping.pl w tym roku zima dość szybko zawitała do Austrii, w efekcie czego zawodnicy mogli odbyć spokojne treningi w swoim rodzinnym miejscu. Na ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu zimowego skoczkowie wybierają się 20 listopada do norweskiego Lillehammer  – Udało nam się odbyć dwie udane sesje treningowe i chciałem podziękować za to całej ekipie obsługującej skocznię, która nie szczędziła wysiłku, aby przygotować obiekt w Ramsau na czas. Trzecią sesję treningową, podczas której planowaliśmy przeprowadzenie kwalifikacji, niestety pokrzyżowała nam pogoda, ale jesteśmy zadowoleni z wejścia na śnieg – powiedział Heinz Kuttin.

Trener dokonał również ostatecznego wyboru reprezentacji na inauguracje Pucharu Świata, która rozpocznie się już za dziewięć dni. Heinz Kuttin wahał się z ostatnim zawodnikiem pomiędzy Markusem Schiffnerem a Philippem Aschenwaldem. Ostatecznie wygrał jednak pierwszy z nich – Jestem oczywiście bardzo szczęśliwy, że udało mi się wskoczyć do kadry na pierwsze zawody, a start w Ruce był dla mnie ważnym celem. Teraz liczę na solidny początek sezonu zimowego i zobaczymy, co przyniesie przyszłość – powiedział Markus Schiffner.

Oficjalnie na inauguracje sezonu zimowego 2016/2017 w skokach narciarskich do Finlandii pojadą: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Manuel Fettner, Clemens Aigner oraz Markus Schiffner.

Źródło: skijumping.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.