Znamy oficjalny kalendarz Pucharu Świata w biegach narciarskich na sezon 2017/2018

fot: visitfiemme.it

fot: visitfiemme.it

Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała na swojej stronie oficjalny terminarz Pucharu Świata w biegach narciarskich na sezon 2017/2018. W kalendarzu pojawiło się kilka zmian w porównaniu z pierwotną wersją.

Nowy kalendarz został przedstawiony podczas Kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), który odbył się w piątek w słoweńskiej miejscowości Portorož. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, które docierały ze szwedzkich mediów, z zestawienia zniknęły sprinty stylem klasycznym w Sztokholmie. W kalendarzu na sezon 2017/2018 pojawiły się natomiast zawody w Dreznie. Niemieckie miasto ma gościć najlepszych biegaczy i biegaczki świata tydzień po zakończeniu prestiżowego cyklu Tour de Ski, które tym razem będzie miało siedem etapów i zakończy się wspinaczką pod Alpe Cermis w dniu 7 stycznia. Pod koniec stycznia odbędzie się także próba generalna przed mistrzostwami świata w austriackim Seefeld (27-28).

Luty to czas na igrzyska olimpijskie. Pjongczang będzie gościło zawodników specjalizujących się w sportach zimowych od 9 do 25 lutego. Marzec w sezonie 2017/2018 ma należeć do Finów, Norwegów i Szwedów. Sezon zakończą trzydniowe zawody Finału Pucharu Świata w Falun (16-18 marca).

Kalendarz Pucharu Świata 2017/2018

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.