Znamy nowy termin mistrzostw Polski w skokach narciarskich

fot. M. Król

Polski Związek Narciarski podał do wiadomości publicznej informację o terminie przełożonych mistrzostw Polski w skokach narciarskich. Konkursy odbędą się na Średniej Krokwi w Zakopanem.

fot. M. Król

Początkowo rywalizacja mężczyzn i kobiet miała odbyć się 9 lipca br. Zawody zostały jednak odwołane przez ulewne opady deszczu i niezwykle silny wiatr. PZN zdecydował się na rozegranie konkursów seniorów i seniorek w dniach 28-29 października. Dawid Kubacki i Joanna Szwab będą bronić tytułów wywalczonych rok temu w Szczyrku. Wychowance AZS AWF Katowice udało się pokonać Kingę Rajdę oraz Annę Twardosz, które musiały zadowolić się srebrnym i brązowym medalem. Dawidowi na podium towarzyszyli drugi Andrzej Stękała i trzeci Klemens Murańka.

Przypomnijmy, że tegoroczne letnie mistrzostwa Polski odbędą się na Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha po raz pierwszy od 12 lat. Jej punkt konstrukcyjny został przeniesiony z 85. na 95. metr, natomiast rozmiar to obecnie 105 metrów. Po modernizacji kompleks składa się także z 5 mniejszych obiektów, przeznaczonych głównie do szkolenia młodzieży. Skocznia będzie areną zmagań Mistrzostw Świata Juniorów w 2022 roku.

Źródło: PZN / Informacja własna

 

Piotr Wojtaszczyk