Znamy nowego trenera austriackich skoczków

Austriacki Związek Narciarski podał nazwisko nowego trenera austriackich skoczków narciarskich. To dobrze znany polskim kibicom były zawodnik Andreas Widhoelzl.

Nieco ponad tydzień po ustąpieniu z funkcji trenera głównego austriackich skoczków Andreasa Feldera poznaliśmy jego następcę. Funkcję tę obejmie dobrze znany w sportowym środowisku Andreas Widhoelzl. Były zawodnik, a od dwóch lat szkoleniowiec tamtejszego zaplecza, był już członkiem sztabu szkoleniowego kadry narodowej za czasów Alexandra Pointnera i Heinza Kuttina i pełnił rolę asystenta. Później 43-latek świetnie sprawdził się pracując z zawodnikami startującymi w Pucharze Kontynentalnym. To za jego kadencji Austriacy kończyli sezon z pięcioma zawodnikami w czołowej siódemce klasyfikacji generalnej, zaś Clemens Aigner i Clemens Leitner dwukrotnie triumfowali w całym cyklu.

– Wiele nauczyłem się pracując z Pointnerem i Kuttinem, dwoma bardzo solidnymi trenerami. Równie dobrą pracę wykonał z naszymi skoczkami Andreas Felder, którego dzieło będę kontynuować. Austria ma ogromny potencjał w tej dyscyplinie sportu, mamy tu mnóstwo talentów i coraz więcej młodych ludzi chcących uprawiać skoki zawodowo. Sytuacja jest dynamiczna i pełna wyzwań, ale moim zadaniem jest szybko wdrożyć zawodników w plan pracy i zapewnić im jak najlepszy start w nowym sezonie. Pracę nad tym zaczynam natychmiast – tak Widhoelzl skomentował fakt podjęcia funkcji selekcjonera kadry.

Oprócz sukcesów trenerskich nowy trener Austriaków może pochwalić się również licznymi sukcesami zawodniczymi. Na swoim koncie ma m. in.: złoty medal olimpijski zdobyty z drużyną w Turynie, olimpijski brąz zdobyty indywidualnie w Nagano oraz podwójne drużynowe mistrzostwo świata z Oberstdorfu. Ponadto, wygrał Turniej Czterech Skoczni w sezonie 1999/2000, a z 18 zwycięstwami w konkursach PŚ figuruje na 15. miejscu listy najlepszych skoczków wszech czasów.

Źródło: kurier.at

%d bloggers like this: