Znamy nieoficjalny kalendarz Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. i2.wp.com

Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF) przedstawiła wstępny kalendarz na przyszły sezon. Puchar Świata w bobslejach i skeletonie ma odwiedzić 8 lokalizacji.

Inauguracja sezonu ma mieć miejsce na początku grudnia w nietypowym miejscu, w Siguldzie. Na torze w Łotwie nie odbędą się zawody bobslejowych czwórek. W zamian dwukrotnie bobsleiści będą rywalizować w dwójkach. Tydzień później w Winterbergu zamiast zmagań dwójek, dwukrotnie rozegrane zostaną zawody czwórek.

Na początku nowego roku bobsleiści i skeletoniści rywalizować będą w Altenbergu. Kolejnymi przystankami Pucharu Świata będą Konigssee, Innsbruck oraz Sankt Moritz. Następnie pucharowa rywalizacja przeniesie się za ocean. Dwie ostatnie rundy Pucharu Świata odbędą się w Lake Placid i w Calgary.

Zmagania w Calgary zakończą sezon Pucharu Świata, ale najważniejsze zawody jeszcze będą czekać zawodników. W Whistler odbędą się mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w dniach 25 lutego – 10 marca. Juniorskie mistrzostwa świata odbędą się w Konigssee na przełomie stycznia i lutego, a mistrzostwa sportowców niepełnosprawnych pod koniec marca w nieznanej jeszcze lokalizacji.

Kalendarz Pucharu Świata w sezonie 2018/19:

3-9 grudnia Sigulda
10-16 grudnia Winterberg
31 grudnia – 6 stycznia Altenberg
7 – 13 stycznia Konigssee
14 – 20 stycznia Innsbruck
21 – 27 stycznia Sankt Moritz
11 – 16 lutego Lake Placid
18 – 23 lutego Calgary

źródło: ibsf.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.