www.filothea.com
www.filothea.com

Mimo, że do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang pozostało 3 lata, to już dziś organizatorzy postanowili podzielić się z nami nazwami stref, w których rywalizować będą zawodnicy w różnych dyscyplinach. 

Przygotowania do XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Koreańskim Pyeongchang idą pełną parą. Dzisiaj oficjalnie zostały potwierdzone nazwy stref, w których odbędą się konkurencje. Organizatorzy zadbali oto aby nazwy te były zrozumiałe i łatwe dla obcokrajowców, którzy przyjadą kibicować swoim ulubieńcom oraz dla samych Koreańczyków.

Narciarstwo oraz snowboard będą rozgrywane w strefie górskiej, która otrzymała nazwę PyeongChang Mountain Cluster. Skoczkowie narciarscy oraz kombinatorzy norwescy swoje umiejętności na skoczni pokażą w strefie Alpensia Ski Jumping Center. Sam kompleks skoczni nazwano: Alpensia Sports Park. Zawody, które rozgrywane są w halach odbędą się w strefie przybrzeżnej – Gangneung Coastal Cluster. Nasi najlepsi łyżwiarze szybcy powalczą o medale na dwóch torach: Gangneung Oval (tor długi) i Gangneung Ice Arena (tor krótki)

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang rozpoczną się 9 lutego 2018 r. i potrwają do 25 lutego 2018 r..

Źródło: pzls.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.