Znamy nazwisko nowego trenera norweskich biegaczek

fot. M. Rudzińska

Norweski Związek Narciarski ogłosił nazwisko nowego trenera kobiecej reprezentacji w biegach narciarskich. Wybór padł na Sjura Ole Svarstada, który na tym stanowisku zastąpi doświadczonego Ole Mortena Iversena. – To dla mnie zaszczyt – mówi szkoleniowiec.

fot. M. Rudzińska

Nowy trener

Sjur Ole Svarstad, który przez ostatnie cztery lata pracował z młodymi adeptami biathlonu w liceum Stryn Vidaregåande Skule, obejmie stery nad kobiecą reprezentacją Norwegii w biegach narciarskich. 40-latek, który na stanowisku zastąpi odchodzącego Ole Mortena Iversena, nie jest jednak zupełnie anonimowy i ma także doświadczenie we współpracy z kadrą A, gdyż w latach 2016-2018 był asystentem ówczesnego głównego trenera – Roara Hjelmeseta. – To dla mnie prawdziwy zaszczyt – mówi. – Mam wiele dobrych wspomnień z poprzedniego okresu współpracy ze Związkiem dlatego łatwo było powiedzieć „tak” temu wyzwaniu – dodaje Norweg.

Jasny cel

Po przejęciu kadry A Svarstad będzie miał okazję, by wprowadzić swoją myśl szkoleniową w drużynie, która po odejściu Therese Johaug znalazła się w kryzysie. Dla norweskiego trenera koniec kariery największej gwiazdy ostatnich lat nie jest jednak problemem. 40-latek wyznaczył już bowiem cel, do którego chce dążyć razem z kadrowiczkami. – Teraz jesteśmy w pozycji atakującej i podoba mi się to. Wspólnie będziemy się rozwijać – tłumaczy nowy szkoleniowiec.

Zadowolony z nowego nabytku jest też menedżer biegów narciarskich w kraju fiordów Espen Bjervig. – Zorganizowaliśmy rekrutację, podczas której rozmawialiśmy z wieloma kandydatami. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia umowy ze Svarstadem – powiedział Norweg cytowany przez tamtejszy związek narciarski.

Z informacji przekazywanych przez norweskie media wynika, że kontrakt został podpisany na dwa lata z możliwością jego przedłużenia.

Źródło: skiforbundet.no