Znamy nazwisko nowego trenera bobsleistów. W piątek ma podpisać kontrakt

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

fot. IBSF- International Bobsleigh & Skeleton Federation

Według naszych nieoficjalnych informacji jutro (29 listopada) Polski Związek Bobslei i Skeletonu (PZBiS) podpisze kontrakt z nowym trenerem kadry bobsleistów. Będzie nim Holender Arend Glas.

51-letni Arend Glas w przeszłości był bobsleistą. Karierę sportową rozpoczął w 1992 roku, a zakończył po igrzyskach olimpijskich w Turynie w 2006 roku. Na włoskich igrzyskach Holender był pilotem czwórki, która zajęła 16. miejsce. Na tej samej pozycji uplasował się w dwójkach na igrzyskach w Salt Lake City.

Nowy trener polskich bobsleistów za najlepszy wynik w karierze może uznać 4. miejsce w czwórkach na mistrzostwach Europy w 2001 roku w Cortinie d’Ampezzo. W sezonie 2001/02 zakończył sezon na 5. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W trakcie kariery oraz po jej zakończeniu zajmuje się rozwojem bobslejów w Holandii i nie tylko. W sezonie 2007/08 był trenerem kadry francuskiej.

Reprezentacja polskich bobsleistów poznała trenera tuż przed startem nowego sezonu. Szkoleniowcem kadry miał być Rudi Lochner. Niemiec nie pojawił się na zgrupowaniu w Winterbergu i nie wiadomo, czy tak naprawdę został zatrudniony przez PZBiS. Arend Glas jutro powinien podpisać umowę i oficjalnie zostać trenerem Polaków.

źródło: informacja własna

1 thought on “Znamy nazwisko nowego trenera bobsleistów. W piątek ma podpisać kontrakt

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.