Znamy nazwisko nowego dyrektora Pucharu Świata

fot. M. Rudzińska

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa mianowała Michała Lamplota nowym dyrektorem PŚ w biegach narciarskich. Zastąpi on Pierre’a Mignerey’a, który opuszcza to stanowisko po 12 latach pełnienia funkcji.

fot. M. Rudzińska

Lamplot jest dobrze znany w Pucharze Świata w biegach narciarskich, ponieważ przez ostatnie 12 lat pracował razem z Mignereyem. Lamplot pracował praktycznie na każdym stanowisku przy biegach. Od mediów społecznościowych i tworzenia treści, koordynatora mediów, prowadząc Mistrzostwa Świata Juniorów i U23, do szerokiego zaplecza sportowego jako asystent dyrektora PŚ. Dołączył do organizacji w 2009 roku.

– Pierre był wspaniałym liderem, mentorem i przyjacielem. Praca z nim przez ponad dekadę dała mi najlepsze przygotowanie, o jakie mogłem prosić, aby objąć tę nową rolę – powiedział Lamplot.

– Jestem podekscytowany przejęciem odpowiedzialności i cieszę się na dalszą współpracę ze wszystkimi interesariuszami i partnerami na rzecz pomyślnej przyszłości biegów narciarskich. Z Doris i Synne mamy bardzo silny i kompetentny zespół biegów i jesteśmy w pełni skoncentrowani na nadchodzącym sezonie – dodał.

Sekretarz Generalny FIS Michel Vion zwrócił się do poprzedniego dyrektora.

– Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Pierre’owi za jego ogromną pracę przez ostatnie 12 lat w FIS. Położył on fundamenty pod solidną przyszłość tego sportu i zbudował zespół, który będzie w stanie dokonać płynnego przejścia.

Obok Michała Lamplota, który skupia się na sprawach sportowych, Doris Kallen przeszła na stanowisko koordynatora Pucharu Świata, a Synne Dyrhaug przejęła operacje medialne w zespole biegów narciarskich FIS.

 Źródło: FIS