Znamy mistrzów Norwegii w kombinacji norweskiej

fot. dagbladet.no

fot. dagbladet.no

W Trysil odbyły się mistrzostwa Norwegii w kombinacji norweskiej. Złote medale zdobyli Jarl Magnus Riiber, Gyda Westvold Hansen i Jan Schmid/Magnus Moan.

Zawody mężczyzn były rozgrywane w niecodziennej formule. Najpierw odbył się bieg ze startu wspólnego, który wygrał Lars Halvdan Buraas. Pokonał on o sekundę Magnusa Moana i o 35 sekund Jarla Magnusa Riibera. W skoku Riiber zaprezentował się zdecydowanie najlepiej i sięgnął po złoty medal. Drugi Jens Luras Oftebro przegrał ze zwycięzcą o 13,9 punktu. Brązowy medal trafił do Leifa Torbjorna Naesvolda.

Wyniki biegu

Wyniki zawodów

W rywalizacji pań po skoku prowadziła Thea Minyan Bjorseth, która o 16 punktów wyprzedziła Gydę Westvold Hansen. W biegu Hansen okazała się dużo lepsza od Bjorseth. Odrobiła stratę z nawiązką 13 sekund. Trzecie miejsce zajęła Oda Leiramo.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

Sprint wygrał doświadczony duet Jan Schmid/Magnus Moan. Zawodnicy Sor-Trondheim po skoku byli na trzecim miejscu. W biegu pewnie pokonali duet z Akershus Buraas/Oftebro i drugi zespół z Trondheim Kvarstad/Bjoernstad.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.