Znamy mistrzów Estonii i Słowenii w kombinacji

fot. slovenskenovice.si

fot. slovenskenovice.si

Marjan Jelenko w Słowenii oraz Triinu Hausenberg i Kristjan Ilves w Estonii zdobyli ostatnio w swoich krajach tytuły mistrzowskie. Wyniki rywalizacji nie są niespodziankami.

Mistrzostwa Słowenii odbyły się w Kranju. Na skoczni o HS 109 metrów najlepszy był Marjan Jelenko. Obrońca tytułu i główny faworyt do złota skoczył 105 metrów. Drugi po pierwszej części zawodów był Vid Vrhovnik, który skoczył 103,5 metra. Na 3. miejscu po skoku na odległość 101,5 metra był Leon Sarc. W biegu pozycję lidera obronił Jelenko, który zdobył swój piąty tytuł mistrza Słowenii. Srebro zdobył Vrhovnik, a brąz Gasper Brecl.

Wyniki zawodów

W mistrzostwach Estonii w Otepaa najlepszy był Kristjan Ilves. Uzyskał on już dużą przewagę na skoczni, gdzie skoczył 129,5 metra. Dało mu to 46 sekund przewagi nad drugim Karlem-Augustem Tiirmaą i minutę i 10 sekund trzeciego Markkusa Altera. Najlepszy czas biegu osiągnął Han-Hendrik Piho. Wyprzedził on kilku rywali, ale do dogonienia Ilvesa zabrakło mu minuty i 34 sekund. Brązowy medal wywalczył Tiirmaa.

Ciekawie było w zawodach kobiet. Triinu Hausenberg na trasę biegu ruszyła 10 sekund przed Annemarii Bendi. Ostatecznie Hausenberg pobiegła bardzo dobrze i zdobyła złoty medal, pokonując Bendi o 53 sekund.

Wyniki po serii skoków

Wyniki zawodów

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.