Znamy limity startowe na 2. period LGP i LPK 2016

aleksander-zniszczol5

Po weekendzie we Frenstat i Hakubie zakończył się pierwszy period letnich zmagań. Równa się to temu, iż poznaliśmy kwoty startowe na drugi period, jakie przysługują nacjom. Polacy w obydwu rankingach prowadzą.

Największą ilość skoczków, bo aż sześciu, w drugim periodzie na podstawie rankingu WRL będą mogły wystawić Austriia, Japonia, Niemcy Norwegia, Polska i Słowenia. Ponadto dzięki dobrym występom Olka Zniszczoła i Petera Prevca zarówno Polska jak i Słowenia dostała jeszcze po jednym miejscu. Czesi również dostali jedno miejsce więcej dzięki Lukasowi Hlavie i będą mogli wystawić pięciu zawodników. Rosja i Szwajcaria dostała po cztery miejsca, Francja o jedno mniej, a pozostałe kraje mają możliwość wystawienia tylko dwóch zawodników.

Według rankingu CRL na drugi period zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego limit sześciu zawodników otrzymały Austria, Niemcy, Norwegia, Polska i Słowenia. Biorąc jednak pod uwagę wyniki w zawodach FIS Cupu, dzięki Janowi Ziobrze dostaliśmy jedno miejsce więcej. Również Włosi dostali bonusowe miejsca, dzięki Sebastianowi Colloredo i Davide Bresadoli ich limit z trzech miejsc zwiększył się do pięciu. Również pięciu zawodników wystawić będą mogli Czesi, natomiast pozostałe nacje muszą ograniczyć się do trzech sportowców.

źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.