Znamy kwoty startowe skoczków na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang

fot: Ed Jones / AFP

Międzynarodowa Federacja Narciarska ogłosiła kwoty startowe jakie mogą wystawić reprezentacje przed zbliżającymi się ZIO w Pjongczang. 

W skokach panów, państwa takie jak: Austria, Czechy, Finlandia, Japonia, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja i Słowenia będą mogły wysłać pięciu swoich zawodników. Czterech reprezentantów będą miały do dyspozycji Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Włochy, dwóch będzie miała Francja, a Bułgaria, Estonia, Kanada, Kazachstan, Korea Południowa i Turcja tylko po jednym. Łączna liczba wszystkich, którzy polecą do Korei to 65. Warto dodać, że maksymalnie czterech skoczków z jednego kraju będzie mogło stanąć na starcie kwalifikacji do konkursu.

W przypadku rywalizacji żeńskiej, do Azji wybierze się łącznie 35 skoczkiń. Największa kwota startowa – 4 – przysługuje Japonii, Niemcom, Rosji, Słowenii i Włochom. Austria i Słowenia mają prawo do wysłania po trzy zawodniczki, Francja i Norwegia po dwie, a po jednej Chiny, Finlandia, Korea Południowa, Kanada i Rumunia. Na Igrzyska nie pojedzie żadna z reprezentantek Polski.

Do dnia 28 stycznia poznamy także składy w jakich każde reprezentacje wybiorą się na nadchodzące ZIO w Pjongczang.

Źródło: skijumping.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.