Znamy kolejne składy na Mistrzostwa Świata w Falun!

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Już w tym tygodniu najlepsi skoczkowie narciarscy rozpoczną rywalizacje na Mistrzostwach Świata w Szwedzkim Falun. Dziś poznaliśmy składy reprezentacji Finlandii, Czech, Szwajcarii, Rumuni i Estonii. 

Finlandia

Trener fińskich skoczków – Jani Klinga desygnował do Falun pięciu skoczków: Harri Olli, Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Ville Larinto i  Jarkko Maeaettae. Szansy występu na Mistrzostwach Świata nie otrzymał Anssi Koivuranta oraz Sami Nemi.

Jak widać powyżej w składzie znaleźli się Janne Ahonen i Harri Olli. Panowie ostatnio trenowali pod okiem Hannu Lepistoe (były trener Adama Małysza). Olli nazywany jest często synem marnotrawnym. Wydaję się, że odzyskuje dawną formę. Na Mistrzostwach Świata w Sapporo w 2007 roku zdobył srebrny medal indywidualnie. Przegrał wówczas tylko z Simonem Ammannem. Janne Ahonen wraca do kadry po kontuzji kolana. Przypomnijmy, że Ahonen jest pięciokrotnym Mistrzem Świata. Indywidualnie złoto zdobył w Trondheim w 1997 roku na skoczni normalnej oraz w Oberstdorfie w 2005 roku na skoczni dużej.

Czechy

Austriacki trener – Richard Schallert nominował do reprezentacji swoich najlepszych zawodników. Obok Romana Koudelki i Jakuba Jandy do Falun jadą: Jan Matura, Viktor Polasek i Lukas Hlava.

W żeńskiej reprezentacji walczyć o medale będą: Michaela Dolezelova, Barbora Blazkova i Zdena Pesatova.

Szwajcaria

Po Pucharze Kontynentalnym w Lahti, trener reprezentacji Szwajcarii powołał ostatniego zawodnika na Mistrzostwa Świata w Falun. Jest nim Luca Egloff, który wygrał wewnętrzną rywalizacje z Gabrielem Karlenem i Andreasem Schulerem.

Ostatecznie Martin Künzle do Falun zabierz czterech skoczków: Simona Ammanna, Gregora Deschwandena, Killiana Peiera i wcześniej wspomnianego Luce Egloffa.

Rumunia i Estonia

Szanse na występ od Rumuńskiego Związku Narciarskiego otrzymali: Sorin Iulian Pitea i Eduard Torok. Rumunię w konkursie kobiet reprezentować będzie Daniela Vasilica Haralambie.

Estonia do Falun wysyła dwóch zawodników. Są nimi: Martti Nomme i   Siima-Tanel Sammelselg.

Niestety szanse, że zobaczymy zawodników z Rumuni i Estonie w konkursie głównym Mistrzostw Świata są małe. Żaden z powyższych zawodników nie zdobył punktów Pucharu Świata w tym sezonie.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.