Znamy kalendarz PŚ w kombinacji na sezon 2019/2020

Na stronie FIS pojawił się prowizoryczny kalendarz PŚ w kombinacji norweskiej. Jest w nim jeszcze kilka niewiadomych, ale w większości już karty zostały przez federację odkryte.

Sezon rusza w fińskiej Ruce w piątek 29 listopada, gdzie przez trzy dni toczyć się będzie w ramach NC Ruka Tour rywalizacja metodą Gundersena na skoczni dużej. Z tym, że w piątek zawodnicy pobiegną na 5 km, w sobotę i w niedzielę – na 10 km. 7 i 8 grudnia w Norwegii (nie określono miejsca) odbędą się zawody drużynowe i indywidualne (Gundersen 10 km). Tydzień później jest data zarezerwowana dla PŚ w kombinacji, ale jeszcze nie określono gdzie odbędą się te zawody. Pierwszy period zakończy się 21 i 22 w austriackim Ramsau – tam i w sobotę, i w niedzielę przebiegać będzie rywalizacja metodą Gundersena (skocznia normalna, 10 km).

Drugi period rozpocznie się pierwszym weekendem stycznia w estońskim Otepää. Tam 4 stycznia rozegrany zostanie pierwszy z dwóch w nadchodzącym sezonie biegów masowych na 10 km – potem dopiero zawodnicy oddadzą decydujący skok na skoczni normalnej. Dzień później rywalizacja będzie już przebiegać tradycyjnie, czyli metodą Gundersena. Aż trzy konkursy rozegrane zostaną w Val di Fiemme. Obok dwóch Gundersenów (duża skocznia/10 km) w niedziele odbędzie się drużynowy sprint. 18 i 19 stycznia nie określono jeszcze miejsca rozgrywana zawodów, zaś 25 i 26 będzie nim niemiecki Obersdorf (drużynówka i Gundersen). Period zakończony zostanie Nordic Combined Triple w Seefeld (jak zawsze trzy Gunderseny na skoczni normalnej – w piątek 5 km, w sobotę 10 km, zaś w niedzielę 2 skoki i 15 km).

Trzeci period to dwa weekendy (8-9 i 15-16.02) bez określonego miejsce oraz weekend w Trondheim 22 i 23 lutego. Tam podobnie jak w Estonii rozpoczną zawodnicy od biegu masowego w sobotę, by w niedzielę rywalizować w Gundersenie. Czwarty period to sprint drużynowy 29 lutego w Lahti i Gundersen dzień poźniej. Jednodniowa rywalizacja w Gundersenie na Holmenkollen 7 marca oraz ostatni weekend w Schonach – obok Gundersena na 10 km finałowe zawody rozegrane zostaną na dystansie o 5 km dłuższym.

prowizoryczny kalendarz

źródło: fis-ski

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.