Znamy kadry gospodarzy mistrzostw świata

fot. weltsport.net

fot. Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

fot. weltsport.net
fot. Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Kolejna reprezentacja biegaczy ogłosiła kadry. W przewie międzysezonowej karty odkryli nasi zachodni sąsiedzi, którzy po kilku latach chudych pragną odbudować pozycję mocarstwową sprzed lat.

Niemcy należą do czołówki we właściwie wszystkich sportach zimowych oprócz właśnie biegów narciarskich – choć nie zawsze tak było. Obecnie jednak w czołówce światowej znajduje się jedynie Katharina Hennig – osiemnasta w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu – w Val di Fiemme w biegu masowym pierwszy raz stanęła na podium. Hennig będzie liderką drużyny, którą poza nią będą tworzyły Victoria Carl, Pia Fink, Antonia Fräbel, Laura Gimmler, Sofie Krehl, Nadine Herrmann, Julia Preußger, Anne Winkler.

U mężczyzn brakuje zawodników z czołówki. Najlepiej w zeszłym sezonie wypadł doświadczony 35-letni Lucas Boegl, który zakończył sezon w TOP 50. Za duży talent uchodzi Janosch Brugger, który ma już na koncie pucharowe zwycięstwo. Razem z nimi w kadrze znaleźli się: Thomas Bing, Jonas Dobler, Sebastian Eisenlauer, Andreas Katz, Florian Notz. Dobrze rokuje też Friedrich Moch, który znalazł się na razie w kadrze B.

Dyrektorem drużyny narodowej jest świetny biegacz z przeszłości Peter Schlienkenrieder. Obok kadry A powołano też kadry B. Znajdą się w niej następujące zawodniczki: Alexandra Danner, Amelie Hofmann, Lisa Lohmann, Jessica Löschke, Coletta Rydzek, Kim Hager, Cindy Kammler, Celine Mayer i zawodnicy: Maxim Cervinka, Josef Fässler, Florian Knopf, Richard Leupold.

źródło: skinordique.net