Znamy już program Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle

Skocznia w Wiśle (lato)Tydzień po inauguracji Letniego Grand Prix w Wiśle skoczkowie będą mieli okazję wystartować w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego na tej samej skoczni. Zawody odbędą się w dniach 8-9 Sierpnia 2015 roku.

Przypomnijmy, że dwa konkursy na skoczni im. Adama Małysza będą drugim weekendem z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego tego sezonu. Po raz czwarty odbędą się one w Wiśle. W dotychczasowej historii konkursy tego cyklu odbywały się w latach 2009,2010, oraz 2014. W zawodach w 2009 roku dwukrotnie triumfował Marcin Bachleda. Co ciekawe w obu przypadkach wygrał z Adamem Małyszem. Rok później weekend konkursów w Wiśle został zdominowany przez młodego 19- letniego skoczka Andersa Fannemela, który wygrywał przed Stefanem Hula, oraz Jurem Sinkowcem. Rok temu mieliśmy do czynienia ze zwycięstwami Cene Prevca, oraz Piotra Żyły. Co interesujące w drugim konkursie pięć z sześciu pierwszych miejsc zajęli Polacy. Ciekawe jak biało-czerwoni spiszą się w tym roku.

Program zawodów

08.08.2015 (Sobota)

10:00 – oficjalny trening

16:00 – seria próbna

17:00 – pierwsza seria konkursowa

09.08.2015 (niedziela)

10:00 – seria próbna

11:00 – pierwsza seria konkursowa

Na Letnim Pucharze Kontynentalnym w Wiśle nie zabraknie naszej redakcji, która na bieżąco będzie relacjonować wydarzenia spod skoczni im. Adama Małysza. Zapraszamy Was do śledzenia relacji na naszej stronie, facebooku, oraz twitterze.

Źródło: pzn.pl/ pl.wikipedia.org

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.