Znamy już kalendarz Pucharu Świata w Kombinacji norweskiej!

fis6 Czerwca zakończyło się posiedzenie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w bułgarskiej Warnie. Na nim zostały ustalone kalendarze na Puchary Świata związane z narciarstwem klasycznym. Wśród nich nie mogło zabraknąć kombinacji norweskiej.

W sezonie 2015-2016 zaplanowane jest 25 konkursów. Tradycyjnie już PŚ w kombinacji norweskiej rozpocznie się w fińskim Kuusamo, które w kalendarzu PŚ zostało nazwane Ruka. Tydzień później kombinatorzy przeniosą się do Lillehammer, gdzie jednym z konkursów będzie “drużynówka”. W drugiej połowie Grudnia “dwuboiści” zawitają do Ramsau na skoczne normalną HS-96.

W nowym roku pierwsze konkursy odbędą się 2-3 Stycznia w Klingenthal. Później zwodnicy przeniosą się do Schonach, a na koniec miesiąca (29-31 Stycznia) w Seefeld odbędą się zawody nazywane Nordic Combined triple.

W Lutym kombinatorzy norwescy będą rywalizować podczas konkursów w Skandynawii w Oslo, Trodheim, Kuopio, oraz Lahti. Zakończenie cyklu Pucharu Świata odbędzie się w Val Di Fiemme (26-28 Luty).

Dodajmy, że zawodnicy będą rywalizować podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer (12-21 Luty), oraz na Mistrzostwach Świata Juniorów w Rasnovie (22-28 Luty).

Kalendarz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej sezonu 2015-2016

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.