Znamy gospodarzy MŚ w lotach 2026 i MŚ w narciarstwie klasycznym 2027

Matthias Wilke, Public domain, via Wikimedia Commons

Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS w środę (25 maja) podczas kongresu w Mediolanie ogłosiła gospodarzy mistrzostw świata w lotach 2026 oraz mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym 2027. Organizację tych imprez powierzono Niemcom i Szwedom.

Matthias Wilke, Public domain, via Wikimedia Commons

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w 2026 roku w Oberstdorfie

Oberstdorf już po raz siódmy zorganizuje czempionat w lotach narciarskich. Ostatni raz organizatorem był w 2018 roku. To właśnie podczas tych mistrzostw Kamil Stoch zdobył tytuł wicemistrza świata. Natomiast polska drużyna zdobyła pierwszy historyczny, brązowy medal tej imprezy.

Tym razem Oberstdorf został wybrany przez radę FIS jednogłośnie. – Po zorganizowaniu bardzo udanych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym FIS w 2021 roku, Oberstdorf wniesie zarówno bogate doświadczenie organizacyjne, jak i bardzo duże zainteresowanie społeczności – powiedział prezydent FIS Johan Eliasch.

Falun organizatorem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2027 roku

Również Falun otrzymało 100% głosów rady i to Szwecja zorganizuje mistrzostwa w 2027 roku. Ostatnia taka impreza odbyła się tam w 2015 roku. W sumie będą to już piąte mistrzostwa w tym mieście. – Falun już dał światu niezapomniane Mistrzostwa Świata w 2015 roku i cieszę się, że możemy tam wrócić tak szybko, zaledwie 12 lat później. To pozwoli organizatorom wykorzystać swoje doświadczenie i zapewnić kolejne fantastyczne dwa tygodnie rywalizacji – powiedział Eliasch.

źródło: fis-ski.com