Znamy gospodarzy MŚ w biathlonie 2024 i 2025

fot. M.Król

Kongres Międzynarodowej Unii Biathlonu podczas sobotnich obrad zatwierdził gospodarzy mistrzostw świata w 2024 i 2025 roku. Za cztery lata o medale czempionatu globu biathloniści będą rywalizować w Novym Meście, a rok później najważniejszą imprezę sezonu zorganizuje szwajcarskie Lenzerheide.

fot. M.Król

Wybór miast-gospodarzy biathlonowych mistrzostw świata w 2024 i 2025 roku był najważniejszym punktem obrad Kongresu IBU, który w tym roku wyjątkowo odbywał się w formie wideokonferencji. Podczas spotkania ogłoszono, że czempionat globu za cztery lata zorganizuje Nove Mesto, które nie miało żadnego kontrkandydata. Wybór Czechów na gospodarzy był zatem czystą formalnością. Tym samym po jedenastu latach najlepsi zawodnicy świata ponownie będą walczyć o medale na Vysocina Arena.

O organizację mistrzostw świata w 2025 roku walczyły natomiast dwie kandydatury: szwajcarskie Lenzerheide i białoruski Mińsk. Górą z tego pojedynku wyszli Helweci, którzy biathlonowy czempionat globu zorganizują po raz pierwszy w historii (nie licząc mistrzostw świata kobiet w Egg am Etzel). Dla Szwajcarów będzie to spore wydarzenie, gdyż w ostatnich kilkudziesięciu latach nie odbywały się tam nawet zawody Pucharu Świata.

Nove Mesto jest znane na całym świecie z tworzenia niesamowitej atmosfery podczas imprez biathlonowych. Nowoczesny obiekt i duże doświadczenie z pewnością zagwarantuje prawdziwy biathlonowy festiwal w 2024 roku – mówi Olle Dahlin. – Lenzerheide jest z kolei stosunkowo nowym członkiem naszej biathlonowej rodziny, ale w ostatnich latach przeszło szybki i imponujący rozwój, organizując wiele imprez pod egidą IBU – dodaje prezes IBU.

Źródło: IBU